Bar sandalyesi

This article has been proposed for deletion. The reason given is: Advertisement.

Sysops: Before deleting this article, please check the article discussion pages and history.

Bar sandalyeleri

Bar sandalyeleri genellikle ayakları desteklemek için ayak desteği bulunan, normal sandalye ölçüsünden uzun bir çeşit taburedir. Yükseliğinin yanında dar olma özelliğini de getirir. Standart bar taburesi dardır. Kullanım alanları çeşitli olmakla birlikte, bar masasına ihtiyaç duyarlar.

Bar sandalyesi çeşitleri

Pek çok farklı malzeme türünde bar taburesi mevcuttur. Ahşap, metal, plastik, döşemeli, kolçaklı, kolçaksız gibi. Ahşap rustik modellerden modern yükseklik ayarlaması yapılabilen modellere kadar bir çok çeşit vardır. Mekanlarınıza uygun olanı seçmekte tamamen özgürsünüz. Modern mekanlar yaratmak isterseniz hidrolik mekanizmalı bar taburelerini tercih etmek daha akıllıca olacağı gibi, rustik mekanlarda ahşap, endüstriyel tasarım düşündüğünüz mekanlarda ise metal bar sandalyelerini tercih edebilirsiniz. Örneğin tolix bar taburesi tercih edebileceğiniz modeller arasındadır.

Popülerleşen bar sandalyeleri

2010 yılından günümüze kadar artan bir ivmeyle popülerleşen bar sandalyeler, mutfaklarda, evler için tasarlanmış bar köşelerinde kullanılmaya başlandı. Uygun tasarımla evlerde harika görünümler yaratan bar tabureleri, sıradışı mekanlar yaratmanız için birebir. Basmakalıp, klişe ev tasarımlarından sıkılanlar için oldukça cazip olan bar tabureleri son zamanlarda çok fazla talep görmeye başladı ve farklı birçok modeli üretildi.

Bar taburesi ölçüleri

Mutfak tezgahları için genellikle 65cm yükseliğinde bar tabureleri tercih edilir. Bu standart mutfak tezgahı ölçüleri için idealdir. Daha yüksek bar masası boyları için 75cm’lik bar tabureleri tercih edilmelidir. Bar taburesi oturum yüksekliği ile bar masası arasında en az 25cm kalacak şekilde dizayn etmek akıldan çıkarılmamalıdır. Ekstra uzun bar sandalyeleri de mevcuttur. Bunların boyları 90cm’e kadar gider. Fakat bu modeller fazla uzun olduğundan tercih edilmez. Oturum için çok da rahat olacağı söylenemez. Tabii ki aileniz uzun boy genlerine sahip değilse.

Invalid username
Login to AoPS